ABD ordusundan bir skandal paylaşım daha… Şimdi de Türkçesini yayımladılar

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), bir skandal paylaşıma daha imza attı. Terör örgütü YPG/PKK elebaşı ‘Ciyan Tolheldan Afrin kod adlı Salwa Yusuk’ için daha önce İngilizce taziye mesajı yayımlamışlardı. CENTCOM, terörist elebaşına taziye mesajını bu kez Türkçe paylaşarak tepkileri üzerine çekti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ABD’den teröriste yapılan taziye mesajına tepki göstererek, ‘Bu vahim bir durumdur, kınanması gerekir’ ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK/YPG’ye açıkça desteğini sürdüren ABD, skandal bir paylaşıma daha imza attı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), terör örgütü YPG/PKK elebaşı ‘Ciyan Tolheldan Afrin kod adlı Salwa Yusuk’ için İngilizce taziye mesajı yayımlamıştı. Şimdi de Türkçe paylaşım yaparak terörist elebaşı için başsağlığı dilediler.

“ŞİMDİ DE TÜRKÇE”

YPG/PKK’ya yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesapları, 22 Temmuz’da, YPG/PKK’nın elebaşlarından sözde “Terörle Mücadele Birimi Komutanı Ciyan Tolheldan Afrin kod adlı Salwa Yusuk’un” öldürüldüğü yönünde paylaşımlar yapmıştı.

CENTCOM da Twitter hesabından terörist elebaşı için Türkçe “başsağlığı mesajı” paylaştı.

TEPKİ YAĞDI

Terörist elebaşının anılmasına Türk kullanıcılardan tepki yağdı. Pek çok kullanıcı söz konusu paylaşımın silinmesini istedi.

Akşam

Haberi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.